O targach

TSW to wystawa, która każdego roku przyciąga ponad 16 tys. odwiedzających. Na powierzchni 23 tys. m² swoją ofertę prezentuje ponad 400 wystawców z kraju i zagranicy. TSW to również platforma spotkań producentów owoców i warzyw z producentami maszyn ogrodniczych, środków ochrony roślin, nawozów, środków produkcji oraz dostawcami usługW targach biorą udział również firmy zajmujące się chłodnictwem i przechowalnictwem, przedsiębiorstwa dostarczające maszyny do sortowania i pakowania owoców i warzyw. Obecni są producenci materiału szkółkarskiego, firmy handlujące owocami, specjalizujące się w ich przetwórstwie.

 

TSW to także miejsce, gdzie można zgłębić i zweryfikować swoją wiedzę praktyczną. Umożliwiają to branżowe konferencje, podczas których omawiane są nowe technologie, odmiany i gatunki roślin. Takie spotkania pozwalają przyjrzeć się aktualnym trendom w krajowym i światowym ogrodnictwie. Warto podkreślić, że w debatach i konferencjach biorą udział najważniejsi branżowi eksperci z Polski i zagranicy. Do grona prelegentów zapraszani są wybitni naukowcy, ale przede wszystkim praktycy, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

W trakcie dwóch dni targów zostaje wygłoszonych ponad 60 wykładów w obrębie siedmiu konferencji tematycznych:

  • Konferencja Truskawkowa
  •  Sadownicze Forum Ekonomiczne
  • Konferencja Sadownicza
  • Warzywa Polowe
  • Ekologia  i ogrodnictwo zrównoważone w praktyce, komu to się opłaca?

Podczas Targów TSW corocznie przyznawane są także prestiżowe Nagrody im. Prof. Szczepana Pieniążka. Jury konkursu nagradza najbardziej innowacyjne produkty zgłoszone przez wystawców, pozytywnie wpływające na ogrodnictwo, środowisko i społeczeństwo.

Organizator:

Od 2013 roku TSW organizuje Oficyna Wydawnicza Oikos sp. z o.o., wydawca prasy branżowej, m.in. miesięczników „Brać Łowiecka” i „Drwal”, dwutygodnika „Las Polski”; współwydawca pisma „Jagodnik”.